У Польщі будуть нові правила працевлаштування іноземців

RSS
Facebook
Facebook

 З наступного року в Польщі почнуть діяти нові правила прийому іноземців для виконання сезонної і короткострокової роботи. Відповідний проект закону прийняла днями Рада Міністрів. Про це повідомляє Міністерство сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

– Запропоновані зміни повинні запобігти махінаціям при наймі іноземців на підставі заяв (oswiadczen), і, зокрема, їх реєстрації без намірів працевлаштування іноземця (торгівля заявами). Справа в тому, що багато іноземців так і не починають працювати в Польщі і, ймовірно, їдуть в інші країни Європейського Союзу, використовуючи заяву і видану на цій підставі польську робочу візу, що дозволяє перебування в Шенгенській зоні протягом 90 днів, – пояснюють в міністерстві .

Нові правила передбачають, що введуть додатковий тип дозволу на сезонну роботу (сільськогосподарська). Його буде видавати староста. Це означає більш швидку процедуру, ніж в разі дозволів на роботу, виданих воєводою. Іноземець зможе виконувати сезонну роботу протягом 9 місяців в календарному році.

Додаткові зміни спрямовані на зміну процедури, пов’язаної з виконанням короткострокових робіт (до 6 місяців протягом чергових 12 місяців) підставі заяв (oswiadczen), зареєстрованих в повітових управлінні праці. Це стосується громадян 6 країн: Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Росії та України. При цьому процедура буде включати механізми захисту від зловживань. Можливість відмови записи в облік заяв (ewidencij oswiadczen) і обов’язок інформування та прийняття чи неприняття на роботу іноземця.

Нові закони про доступ іноземців до сезонної роботи будуть ставитися до громадян всіх держав, що не входять в ЄС і ЄЕП. Однак переваги зроблять для громадян 6 країн, в тому числі України, які користуються в даний час так званої процедурою «oswiadczeniowej». Переваги полягають у звільненні від так званого «тесту ринку праці», можливість отримати багатосезонний запис (до 3 років) і можливість надання іншої роботи, ніж сезонна, на термін до 30 днів.

Передбачувані зміни будуть заохочувати наймати іноземців на роботу підставі трудового договору – umovy о ргасе. Якщо роботодавець на підставі заяви (oswiadczenia) захоче продовжити співпрацю з іноземцем і отримає для нього дозвіл на роботу (zezwolenie na prace) або, якщо іноземець буде подавати на карту побиту, то робота в цей період часу буде визнана законною. Це дозволить без перебоїв виконувати роботу на користь цього роботодавця, незалежно від тривалості процедури (мова йде про очікуванні рішення воєводи для продовження працевлаштування іноземця).

Проект поправок до закону передбачає також введення плати за подачу заяви на дозвіл на сезонну роботу, а також у зв’язку з реєстрацією заяви. Плата в обох випадках складе 30 злотих, тобто є значно менше, ніж за дозвіл на роботу, виданий воєводою (100 злотих).

Нові положення повинні вступити в силу з 1 січня 2018 року.

RSS
Facebook
Facebook

Навігація

Попередня стаття: ←

Наступна стаття:

RSS
Facebook
Facebook
Отримувати новини на email
© 2016 - 2018UkrJobs
  Анализ сайта ukrjobs.com.ua       ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины